Statybiniai blokeliai Blokeliai.info Akyto betono blokeliai

Silikatiniai blokeliai

Silikatiniai blokeliai arba mūro blokai

Šio tipo blokeliai gaminami iš smėlio, kalkių ir vandens mišinio. Gamybos metu, suformuoti galingais presais, veikiami prisotintų vandens garų, aukšto slėgio ir 200 °C temperatūros, jie visiškai suakmenėja. Dėl aukšto patvarumo ir atsparumo gniuždymui, lyginant su kitų tipų blokeliais, jie itin tinkami mūryti daugiaaukščių pastatų laikančiąsias sienas. Visgi, silikatiniai blokeliai – laidžiausi šilumai, nes jų tankis didžiausias. Jungiamoji medžiaga, kalcio hidrosilikatai, yra lengvesnė už užpildą sudarantį smėlį, per kurį šiluma ir yra prarandama.

Silikatiniai blokeliai yra populiarūs, nes patalpoje palaiko optimalų mikroklimatą, sukaupia šilumą, padidėjus oro drėgmei, lengvai sugeria vandens garus. Jie taip pat yra atspariausi šalčio ciklams, nes gali atlaikyti 50-100 šalčio ciklų, taigi kartu yra ir itin ilgaamžiai.

(kitaip vadinami: silikatiniai mūro blokeliai, silikatiniai mūro blokai, silikatiniai mūro blokeliai, o bendrai - statybiniai blokeliai arba statybiniai blokai)

Naudojant silikatinius blokelius (mūro blokus) vietoje plytų galima gerokai sumažinti investicines pastatų statybos išlaidas, kadangi kelis kartus sumažėja darbo sąnaudos bei sutrumpėja statybos laikas.

Silikatiniai blokeliai (mūro blokai) yra atsparūs drėgmei ir šalčiui.

Silikatiniai blokeliai (mūro blokai) yra labai palankūs aplinkosaugai. Tai ekologiškai subalansuota medžiaga.

Silikatiniai blokeliai (mūro blokai) yra gaminami iš gamtinių žaliavų, kurios yra kietinamos tik 200° C temperatūroje suspaustu vandens garu. Jų gamybai suvartojama nedaug energijos, todėl mažiau teršiama gamta.