Statybiniai blokeliai Blokeliai.info Akyto betono blokeliai

Keraminiai blokeliai

KERAMINIAI BLOKELIAI arba KERAMINIAI BLOKAI

Keraminių blokelių (keraminių blokų) struktūros pagerinimui naudojami priedai: natūralus smėlis, sumaltos gaminių duženos, medžio pjuvenos arba durpės. Smėlis nesilydo, o tik sumažina gaminių susitraukimą, sudarydamas keraminės masės karkasą. Medžio pjuvenos arba durpės išdega, palikdamos oro pūsleles - mikroporas, todėl keraminės masės struktūra yra visiškai artima medienos struktūrai. Medis - žemė (molis, smėlis) - vanduo - oras - gamtiniai šaltiniai, savaime patvirtinantys ir produkto ekologiškumą.

Keraminiai Blokeliai Internetu | Keraminiai blokeliai KainaKeraminiai Blokeliai Internetu | Keraminiai blokeliai KainaKeraminiai Blokeliai Internetu | Keraminiai blokeliai KainaKeraminiai Blokeliai Internetu | Keraminiai blokeliai KainaKeraminiai Blokeliai Internetu | Keraminiai blokeliai Kaina
Keraminiai Blokeliai Internetu | Keraminiai blokeliai KainaKeraminiai Blokeliai Internetu | Keraminiai blokeliai KainaKeraminiai Blokeliai Internetu | Keraminiai blokeliai KainaKeraminiai Blokeliai Internetu | Keraminiai blokeliai Kaina 

(kitaip vadinami: keramikiniai blokeliai, keramikiniai blokai, molio blokeliai, moliniai blokeliai, o bendrai - keraminiai statybiniai blokeliai arba keraminiai statybiniai blokai)

Keraminiai blokeliai (keraminiai blokai) - natūralus mineralinis, ekologiškai švarus produktas, gautas naudojant natūralias žaliavas ir paprastą gamybos technologiją.

Keraminių blokelių (keraminių blokų) žaliavų pagrindas molis - įvairių mineralų (kaolinito, montmorilonito, hidrožėručių, nontronito) ir kristalinių uolienų irimo produktas, kasamas 3-11 m žemės gylyje.

Drėkinant molį vandeniu, jis virsta plastiška molio tešla, iš kurios formuojami įvairūs gaminiai. Džiovinant kietėja, kaitinant iki 700° C netenka kristalinio vandens ir praranda savo plastiškumą. Degant 950° C temperatūroje (kuras - medžio pjuvenos) vyksta sudėtingi cheminiai-minerologiniai medžiagos pakitimai: kai kurios molio sudedamosios dalys pradeda lydytis, skystoji dalis "suriša" atskirus grūdelius ir viskas sutvirtėja, tankėja ir sumažėja tūris.

Sveikas namas laikomas tas, kurio sienos akumuliuoja šilumą, t. y. vyksta natūralus vėdinimas per poringą sienų medžiagą. Keraminių blokelių (keraminių blokų) mūras yra inertinė medžiaga.

Keraminių blokų mūras palankiai veikia žmogaus organizmą, garantuoja gyventojams sveiką aplinką, harmoningai įsilieja į jų gyvenimą, tarsi priartindamas statinius prie natūralios gamtos ir neišskiria žmogaus organizmui jokių pavojingų medžiagų.

Nuo blokelių (blokų) tvirtumo priklauso viso statinio konstrukcijos savybės: atsparumas, stabilumas, ilgaamžiškumas, matmenų pastovumas. Keraminį blokelį (keraminį bloką) galima vadinti „daugiakovininku“, kuris gal ir nenugali atskirose rungtyse, bet galutiniame rezultate yra vienas iš geriausiai atlaikančių krūvį tarp statybinių medžiagų. Keraminių blokelių (keraminių blokų) mūras pakankamai gerai sulaiko triukšmą, yra nedegus ir padidina viso pastato atsparumą, o masyvios sienos suteikia saugumo jausmą.

Keraminių blokelių kaina Keraminiai blokeliai Namų statyba iš keraminių blokelių

Keraminiai blokeliai – natūralus mineralinis, ekologiškai švarus produktas, gautas naudojant natūralias žaliavas ir paprastą gamybos technologiją.Nuo bloko tvirtumo priklauso viso statinio konstrukcijos savybės: atsparumas, stabilumas, ilgaamžiškumas, matmenų pastovumas. Keraminį bloką galima vadinti „daugiakovininku“, kuris gal ir nenugali atskirose rungtyse, bet galutiniame rezultate yra vienas iš geriausių tarp statybinių medžiagų. Blokų mūras gerai sulaiko triukšmą, yra nedegus ir padidina viso pastato atsparumą, o masyvios sienos suteikia saugumo jausmą.

Keraminių blokelių mūras palankiai veikia žmogaus organizmą, garantuoja gyventojams sveiką aplinką, harmoningai įsilieja į jų gyvenimą, tarsi priartindamas statinius prie natūralios gamtos ir neišskiria žmogaus organizmui jokių pavojingų medžiagų.

Keraminiai blokai gaminami iš molio, smėlio, šamoto (maltų duženų) ir organinių priedų (pjuvenų, durpių, anglies), ir degami 880 oC temperatūroje. Priedai išdega, palikdami tuštumas (poras), kurios gaminį palengvina. Tokios keraminės masės (šukės) tankis yra 1100 kg/m3, (be priedų – daugiau kaip 1500 kg/m3).

Išnaudojant gerai perdirbto molio ypatumus, keraminiai blokai gaminami  tuštymėti, t. y. turintys daug kiaurymių, išlaikant tam tikrą pusiausvyrą tarp keraminės sienelės storio ir kiaurymių skaičiaus. Esant mažesniam sienelės storiui ir daugiau oro tarpų, gaminys greičiau išdega, pasidaro lengvesnis. Blokų tuštymėtumas siekia 42 proc. Tai reiškia, kad keraminis blokas susideda iš 42 proc. oro ir 58 proc. keraminės masės. Įvertinus dar ir porėtumą galima teigti, kad šiuolaikinio bloko tūryje yra tik pusė keramikos. Taigi, bloko tūrio svoris (tankis) yra 900-950 kg/m3. Kuo lengvesnis blokas, tuo jis efektyvesnis, racionaliau išnaudojamas transportas, lengviau dirbti statyboje, mažėja sienų apkrovimas, didėja jo šilumos varža.

Blokai “Keraporas” stambūs ir mūre pakeičia 4-7 paprastas skylėtas plytas. Didelių matmenų blokų mūras turi žymiai mažiau mūrijimo siūlių. Siūlės yra šalčio tiltai, nes  skiedinys daug laidesnis negu pats blokas.

Vertikaliai blokai sujungiami juose suformuotomis įlaidomis ir iškilimais (rievėmis), nenaudojant skiedinio. Todėl jo sunaudojama iki 30 proc. mažiau. Be to,  padidėja darbų sparta, pagerėja viso mūro šiluminės ir drėgminės savybės. Maži išoriniai tarpeliai blokų sujungimo vietose užsandarinami mūro tinkavimo metu. Įvertinant visus minėtus privalumus, blokų matmenys ateityje bus didinami. Bloko aukštis yra 18,8 cm ir 23,8 cm (europinis), storiai 17,5; 20; 25; 30; 40 cm. Siauresniems blokams gali būti taikomas siauresnis pamatas. Pagal veikiantį standartą LST 1270-92 matmenų nukrypimai yra: ilgiui + 10 mm ir -5 mm, storiui ± 5 mm, aukščiui ± 3 mm.

Prie stambių blokų komplektuojami mažesni (kartotiniai), t. y. pusiniai, tam, kad būtų galima teisingai išmūryti kampus ir  angas.

Aukšti šiandieniniai reikalavimai, keliami sienos šilumos izoliacijai, nusako tam tikras sąlygas keraminiam blokui, kaip pagrindinei sienos konstrukcijos daliai. Blokas “Kerapor” ne tik konstrukcinis, bet ir termoizoliacinis gaminys. Jo šilumos varža priklauso nuo tūrio svorio, kurį lemia gaminio tuštymėtumas ir keraminės masės porėtumas. Gerinant bloko šilumos varžą, yra svarbu tinkamas tuštumų išdėstymas. Jų išdėstymo kryptis orientuota statmenai šilumos srautui, praeinančiam per keraminių blokų mūrą. Tuomet šilumos srauto kelias tarp vidinio ir išorinio bloko paviršiaus žymiai ilgesnis ir šilumos perdavimas per bloką sumažėja. Vidutinis bloko šilumos laidumas λ yra apie 0,19 W/mK, paprastos pilnavidurės plytos  0,81 W/mK. (λ - dydis, kuris charakterizuoja medžiagos sugebėjimą paskirstyti šilumą, t. y. perduoti, cirkuliuoti, išspinduliuoti). Bloko šilumos varža R yra nuo 0,66 m2 K/W iki 2,32 m2 K/W, priklausomai nuo jo storio sienoje. (R= d/λ, kur d- medžiagos storis).

Šilumos laidumą λ blogina medžiagos drėgnumas. Naudojant statybines medžiagas antžeminėje statyboje, poringų sausų medžiagų nebūna, todėl šiluminę izoliaciją be drėgmės vertinti  negalima. Keraminės mūro sienos eksploatacinis drėgnis yra apie 1 proc.

Norint išlaikyti mūrui paskaičiuotą šiluminės varžos rezultatą, reikia vengti nukrypimų nuo  technologinių normų mūrijant:

  • neviršyti 12 mm siūlės storio;
  • teisingai ir tiksliai sujungti blokus įlaidomis (rievėmis), juos gerai suglaudžiant ir nenaudojant skiedinio;
  • naudoti skiedinį, kurio šilumos laidumo vertė geresnė, išlaikant atsparumo reikalavimus;
  • nenaudoti skysto skiedinio, kurio didelė dalis nuteka į bloko kiaurymes ir užpildo jas, sumažindamas bloko šilumos savybes;
  • vengti kombinacijų su paprastomis plytomis (ypač pilnavidurėmis), nes jų šiluminė varža yra  žemesnė, ypač kirtimosi vietose: kampuose, išorinės sienos sandūroje su vidine siena, ties parapetu, langais;
  • tinkamai panaudoti sąramas virš langų, teisingai prijungti perdengimų konstrukcijas;
  • blokus sandėliuoti ir saugoti nuo per didelės drėgmės, perdžiūvimo ar apšalimo.

Siekiant geresnių mūro sienos šilumos izoliacijos savybių reikia nepamiršti, kad name šilumos nuostoliai labai priklauso nuo langų, durų kokybės, perdangų ir išorinių konstrukcijų, klimatinių sąlygų ir nuo gyventojų rūpinimosi šildymo sistema. Per daug gerai apšiltinus namo išorę, susiduriama su higieniniu reikalavimu – pakeisti orą viduje, įrengiant brangią oro apykaitos sistemą.

Reikia įvertinti didelę blokų šilumos akumuliaciją. Mūras yra inertinė medžiaga, dėl kurios mūrinės sienos ilgai šyla, bet vėliau, net išjungus šildymą, išskiria sukauptą energiją. Tokio tipo sienos priimtinos žmogui, kurio pastate yra centrinė šildymo sistema, arba visose patalpose žiemos metu palaikoma vienoda temperatūra. Vasarą keraminės sienos sugeria dalį į vidų ateinančios šilumos, o šaltesnės nakties metu šilumą atiduoda. Taip išlyginami temperatūros svyravimai.

Nuo bloko tvirtumo priklauso viso statinio konstrukcijos savybės: atsparumas, stabilumas, ilgaamžiškumas, matmenų pastovumas. Keraminį bloką galima vadinti „daugiakovininku“, kuris gal ir nenugali atskirose rungtyse, bet galutiniame rezultate yra vienas iš geriausių tarp statybinių medžiagų. Blokų mūras gerai sulaiko triukšmą, yra nedegus ir padidina viso pastato atsparumą, o masyvios sienos suteikia saugumo jausmą. Atsparus cheminiams ir biologiniams poveikiams, neišskiria jokių pavojingų medžiagų. Radiacijos saugos centro nustatyta, kad žaliavose ir gaminiuose gamtinių radionuklidų išskiria mažiau nei reikalauja higienos normos. Keraminiai blokai gaminami 7,5 ir 10,0 MPa atsparumo, todėl naudojami laikančioms sienoms mūryti mažaaukštėje statyboje (4 aukštai). Tinka naudoti daugiaaukštėje statyboje, tačiau reikia atlikti norminius skaičiavimus, arba blokus naudoti tik sienos tūrio užpildymui.

Garso izoliacija, t. y. statybinių konstrukcijų savybė dalinai nuslopinti akustinę galią, kuri sklinda oru iš šaltinio kaimyninėje erdvėje. Yra orinis ir smūginis garso nepraeinamumas. Įvertinant bendrą nepraeinamumą statybinėse konstrukcijose ir pastatuose, priklausomai nuo dažnio, yra nustatytos kreivės, pagal kurias galima rasti tam tikrus dydžius. Geresnei garso izoliacijai daugiausiai įtakos turi masė (kuo didesnė, tuo geriau), vienodi tarpai tarp blokų, jų storis, visiškas tarpų užpildymas, tikslus vertikalus sujungimas ir tinko sluoksnio storis. Blokų sienos yra pranašesnės dėl žemesnio paviršinių bangų sklidimo greičio mūru ir didelio slopinimo sklindant išilginėms garso bangoms per perėjimą: blokas – tarpas. Garso sugėrimą (absorbavimą) galima pagerinti užpildant akmens vata tarpą tarp dviejų blokų sienų. Garso nepraeinamumo vertė yra  matuojama decibelais (dB). Bloko “Keraporas” garso izoliacija Rw yra 45-50 dB, priklausomai nuo jo storio ir masės.

Atsparumas ugniai nusako, kaip pastato konstrukcija ar jos elementas gali per nustatytą laiko tarpą išlaikyti nustatytas apkrovas ir šilumos izoliacines savybes (arba išlieka vientisas). Priešgaisrinis atsparumas nustatomas specialiose atestuotose laboratorijose, įvertinant šiuos  parametrus:

  • mūro atsparumą arba stabilumą;
  • vientisumą;
  • nekaitinamos pusės temperatūrą arba izoliacines savybes (t. y. sugebėjimą išlaikyti žemesnę temperatūrą kitoje sienos pusėje, kuri nesiliečia su ugnimi, išreikštą minutėmis).

Mūras iš keraminių blokų atitinka A 1 klasę ir yra visai nedegus. Pagal analogus –storiausios sienos (400 mm) ugniai atsparumas yra 240 min.

Keraminiai blokai

– natūralus mineralinis, ekologiškai švarus produktas, gautas naudojant natūralias žaliavas ir paprastą gamybos technologiją.

Žaliavų pagrindas molis – įvairių mineralų (kaolinito, montmorilonito, hidrožėručių, nontronito) ir kristalinių uolienų irimo produktas, kasamas 3-11 m žemės gylyje. Drėkinant molį vandeniu, jis virsta plastiška molio tešla, iš kurios formuojami įvairūs gaminiai. Džiovinant kietėja, kaitinant iki 700 oC netenka kristalinio vandens ir praranda savo plastiškumą. Degant 950 oC temperatūroje (kuras – medžio pjuvenos) vyksta sudėtingi cheminiai-mineraloginiai medžiagos pakitimai: kai kurios molio sudedamosios dalys pradeda lydytis, skystoji dalis „suriša“ atskirus grūdelius ir viskas sutvirtėja, tankėja ir sumažėja tūris. Struktūros pagerinimui naudojami priedai: natūralus smėlis, sumaltos gaminių duženos, medžio pjuvenos arba durpės. Smėlis nesilydo, tik sumažina gaminių susitraukimą, sudarydamas keraminės masės karkasą. Medžio  pjuvenos arba durpės išdega, palikdamos oro pūsleles – mikroporas, todėl keraminės masės struktūra yra visiškai artima medienos struktūrai.Medis – žemė (molis, smėlis) – vanduo – oras – gamtiniai šaltiniai, savaime patvirtinantys ir produkto ekologiškumą.

Pagaminto keraminio bloko „Kerapor“ konstrukcija suskaido medžiagą į daugybę sluoksnių, porų, pertvarėlių ir sienelių, o ramus oras tuštumose ir porose –geriausias ir sveikiausias šilumos laikytojas. Sveikas namas skaitomas tas, kurio sienos akumuliuoja šilumą, t. y. vyksta natūralus vėdinimas per poringą sienų medžiagą. Tokius namus, artėjant žiemai, galima pradėti šildyti 2 savaitėm vėliau, o pavasarį šildymo sezoną užbaigti 2 savaitėm anksčiau, nes keraminių blokų mūras yra inertinė medžiaga.

Keraminių blokų mūras palankiai veikia žmogaus organizmą, garantuoja gyventojams sveiką aplinką, harmoningai įsilieja į jų gyvenimą, tarsi priartindamas statinius prie natūralios gamtos ir neišskiria žmogaus organizmui jokių pavojingų medžiagų.